Granit m2 Fiyatları Ne Kadar?

Doğal taşlar dayanıklılıkları ve estetik görünümleri ile tarih boyunca kullanılmaya devam edilmiştir. Granit mermer sert ve yıllara meydan okuyan yapısı ile günümüzde yaşam alanlarında en fazla kullanılan doğal taşlar içinde yer alır. Granit mermer fiyatları ekonomiktir ve bu özelliği de sert yapılı bu doğal taşın kullanım alanlarının genişlemesini sağlar. Granit mermerin kullanım alanlarının genişlemesini sağlayan özellikleri arasında geniş renk seçenekleri sunması da yer alır. Bu sayede her tarz dekorasyonla uyumlu olarak kullanılması mümkün olur.

Granit mermer fiyatları belirlenirken doğallığı, kusursuz işlenmiş olması gibi pek çok etken göz önüne alınır. Siz de granit mermeri tercih ettiğiniz takdirde renkleri solmadan, çizilme ve çatlama olmadan uzun yıllar kullanabilirsiniz. Tanecikli yapıya sahip olan granit şık ve estetik bir görünüm sunar. Fiyat araştırmasından önce dekorasyonunuz ile uyumlu olan granit modelini ve rengini seçebilirsiniz.

Granit Mermer Özellikleri

Oluşumu çok uzun yıllar boyunca devam eden granit mermer özellikleri ile beklentilerin üzerine çıkmayı başarmaktadır. Yüzyıllar boyunca yerin altında bulunan magmatik oluşumlar sertleşerek granit mermere dönüşür. Son derece sert yapıya sahip olması ile de özellikle inşaat sektöründe yoğun olarak kullanıldığı görülür. Granit mermer özellikleri arasında şunlar öne çıkar:

  • Sert yapılı yüksek yoğunluklu bir doğal taştır.
  • Isıya dayanıklıdır ve yüksek sıcaklıklardan dolayı deforme olmaz.
  • Kimyasal direnci yüksektir, kimyasal içerikli temizlik maddeleri ile temizlenebilir.
  • Doğal bir taş olması ile çevre dostu ve doğayla uyumludur.
  • Darbelere dayanıklıdır; çizilme, çatlama yapmaz.
  • Uzun yıllar boyunca rengi solmadan ve kararmadan kullanılabilir.
  • Geniş renk yelpazesi ile her tarza uygundur.
  • Estetik görünümü ile kullanıldığı alanlara estetik ve şık bir görünüm katar.
  • Dayanıklı yapısı ile granit mermer değiştirilmesine gerek olmadan uzun yıllar kullanılır ve bu şekilde bütçe dostudur.

Granit Mermer Kullanım Alanları

Granit mermer kullanım alanları oldukça geniştir. Bu şekilde çok fazla tercih edilmesini sağlayan özellikleri arasında darbeye, ısıya ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılığı gibi özellikleriyle dikkatleri çekmektedir. Zorlu iklim şartlarından da etkilenmeyen granit mermer iç cephelerde olduğu gibi dış cephelerde de güvenle kullanılır. Binaların dış ve iç cephe kaplamalarında, merdiven basamaklarında, mutfak tezgahlarında, lavabolarda granit mermer kendine yer bulur. Zemin kaplamalarında, masa ve sehpa yapımında, aksesuar ve biblo yapımında da kullanılır. Yaşam alanlarında çok fazla kullanılan granit mermer aynı zamanda ilaç ve kimya sanayi gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde de kullanılır.

Granit mermer fiyatları ile olduğu gibi aynı zamanda uzun ömürlü olmasıyla da beklentilerin üzerine çıkmayı başarır. Bu doğal taşı tercih ettiğiniz takdirde değiştirmenize gerek olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Fiyat araştırması yaptığınızda farklı sonuçlar ile karşılaşma nedeni renk, ebatları gibi etkenlerdir. Çok geniş renk seçenekleri olan bu doğal taşı siz de dekorasyonlarınızda kullanarak kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir